Smart Maker: Inteligentny dom dla komfortu i bezpieczeństwa.

W dzisiejszym świecie technologii marzenie o inteligentnym i w pełni zautomatyzowanym domu staje się coraz bardziej realne.

Firma Smart Maker, którą poznaliśmy podczas Łódzkich Targów Nieruchomości i Budowa Domu, to prawdziwi eksperci od kompleksowych rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej, którzy oferują zarówno doradztwo, zaprojektowanie instalacji jak i jej montaż, pozwalając klientom spełnić to marzenie.

Spotkanie było tak interesujące, że postanowiliśmy przedstawić Wam chociaż część innowacji jakie Smart Maker może dla Was zaprojektować.

inteligentny dom

Jedną z kluczowych funkcji inteligentnego domu jest bezpieczeństwo. Współczesne technologie pozwalają na stworzenie rozbudowanego systemu monitoringu, obejmującego chociażby czujniki ruchu czy też kontakty okienne. To między innymi one czuwają nad naszym bezpieczeństwem, reagując na każdą niepożądaną aktywność.

Dzięki rozwiązaniom, jakie dostarczy nam Smart Maker, ściśle współpracując z marką LOXONE, możemy zamontować w domu specjalny przycisk alarmowy, za pomocą którego uruchomimy alarm w całym domu w momencie, gdy poczujemy się zagrożeni. Co więcej, aby zniechęcić włamywaczy, system wykorzysta wszystkie możliwości, by przyciągnąć uwagę otoczenia. W momencie, gdy dom będzie zagrożony włamaniem, zostanie uruchomiony głośny alarm, światła zaczną migać, a żaluzje się podniosą. Oczywiście kwestia bezpieczeństwa nie dotyczy tylko potencjalnych włamań, chroni on też budynek przed pożarem czy zalaniem.

Kolejnym istotnym elementem jest kontrola wentylacji. Dzięki automatycznemu systemowi, inteligentny dom dostosowuje cyrkulację powietrza w zależności od obecności mieszkańców, temperatury oraz wilgotności. Zapewnia to świeże powietrze o każdej porze dnia i nocy, przyczyniając się do komfortu życia mieszkańców.

Podobnie jest w przypadku ogrzewania. Niezależnie od tego, z jakiego źródła ciepła korzystamy, system daje nam możliwość dowolnego dostosowania temperatury i ustawienia jej harmonogramu dla każdego pomieszczenia z osobna. Co więcej, system wydłuży czas grzania poza ustalonym harmonogramem, jeśli w pomieszczeniu nadal będzie się ktoś znajdować. Nie musimy więc zajmować się ciągłym ustawianiem temperatury. Nie musimy tego też robić w momencie, gdy otwieramy okna, ponieważ system automatycznie to wykryje i wyłączy na ten czas ogrzewanie.

Warto pamiętać, że inteligentne zarządzanie temperaturą to także klucz do oszczędności energetycznych. System dostosowuje pracę urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych, wykorzystując również energię elektryczną z własnych źródeł, co prowadzi do redukcji kosztów i dbania o ekologię.

Oczywiście, nie można zapominać o inteligentnym oświetleniu, które jest niezwykle ważnym elementem w całym systemie inteligentnego domu. Współpracując z zespołem Smart Maker przy projekcie oświetlenia w naszym domu, będziemy w stanie stworzyć nasze wymarzone oświetlenie i wprowadzić do domu atmosferę, o której zawsze marzyliśmy.

Spośród wszystkich dostępnych możliwości oświetleniowych, jedną z ciekawszych jest możliwość włączania światła w oparciu o ruch w pomieszczeniu i natężenie światła. Istnieje również funkcja opóźnionego wyłączania światła, która jest przydatna w momencie, gdy relaksujemy się lub pracujemy przed komputerem. Nasz system wie, że jesteśmy w pomieszczeniu. Ponadto, oświetlenie może być wykorzystane do symulowania obecności w domu, włączając i wyłączając światło w różnych pomieszczeniach podczas naszej nieobecności.

Jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju lampy i ich design, Smart Maker, jako certyfikowany partner marki LOXONE, oferuje rozbudowane rozwiązania oświetleniowe. Rozpoczynając od świateł punktowych o dowolnym kolorze i intensywności, po nowoczesne oprawy LED i lampy wiszące, firma zapewnia oświetlenie zarówno funkcjonalne, jak i designerskie.

Podczas Łódzkich Targów Nieruchomości & Budowa Domu odwiedzający mieli okazję zobaczyć część możliwości oświetleniowych na imponującej wieży Eiffel. Jednak to tylko część spośród całej gamy rozwiązań, jakie Smart Maker ma nam do zaoferowania.

Inteligentne oświetlenie budynku

Jak widzimy w świecie dzisiejszej technologii, pojęcie inteligentnego domu nabiera nowego znaczenia. Dzięki firmie Smart Maker i ich zaawansowanym rozwiązaniom, możemy cieszyć się nie tylko komfortem, ale także bezpieczeństwem i kontrolą nad naszym otoczeniem. Spójrzmy zatem na jeszcze kilka interesujących rozwiązań.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest automatyczne otwieranie drzwi wejściowych czy też furtki. Możemy je otwierać za pomocą kodu lub zbliżenia chipu NFC, jak i zdalnie, gdy nie ma nas w domu. To idealne rozwiązanie, gdy czekamy na kuriera lub ogrodnika, który ma wykonać prace na naszej posesji. Co więcej, dzięki kamerce zainstalowanej przy drzwiach, mamy stały podgląd na to, kto dzwoni. I bez względu na to, gdzie jesteśmy, możemy komunikować się z osobą, która znajduje się na zewnątrz za pośrednictwem aplikacji. Dodatkowo, możemy przydzielić np. swoim gościom, dostęp tymczasowy. Daje nam to pełną kontrolę nad dostępem do naszego domu, i nie musimy już więcej spędzać czasu przed drzwiami w poszukiwaniu kluczy.

Niezwykle przydatnym elementem całego systemu jest również zdalne sterowanie multimediami. W każdym zakątku naszego domu możemy wygodnie kontrolować odtwarzanie ulubionej muzyki, ustawić tę samą lub inną muzykę w każdym z pomieszczeń lub budzik w postaci ulubionych dźwięków. Tak jak ma to miejsce w przypadku oświetlenia, możemy zaprogramować nasz system tak, by włączał wybraną muzykę, gdy wchodzimy do pomieszczenia. Relaksująca muzyka w łazience, nastrojowe nuty w salonie czy też energetyczna muzyka z rana, gdy wchodzisz do kuchni – aż chce się rozpocząć poranek zdrowym śniadaniem i spacerem przed pracą. Wszystko to za pośrednictwem jednej intuicyjnej aplikacji, która obsługuje cały nasz inteligentny dom.

Automatyka budynków Smart Maker Łódź

To jednak jeszcze nie koniec wszystkich innowacji. Stacja pogodowa to ostatnie rozwiązanie, o którym wspomnimy w tym artykule. Dzięki niej, nasz dom automatycznie będzie reagować na zmienne warunki pogodowe. W przypadku deszczu czy silnego wiatru, system samoczynnie zamknie okna lub uniesie delikatnie rolety gdy na zewnątrz będzie mróz. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy się już więcej martwić o otwarte okna gdy nagle zmieni się pogoda, a my jesteśmy poza domem.

Niezliczone możliwości, jakie oferuje inteligentny dom, zależą tylko od naszej wyobraźni, potrzeb i budżetu. Smart Maker jest gotowy zaprojektować dla nas inteligentny dom, który spełni nasze wymagania oraz marzenia o komforcie i wygodzie we własnym domu. Z nimi jesteśmy w stanie zaprojektować niezwykłą przestrzeń, w której każdy z członków naszej rodziny będzie czuć się dobrze.

Jeśli zainteresował Was ten artykuł i chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat inteligentnych systemów w budynkach, zapraszamy do odwiedzenia strony Smart Maker, gdzie znajdziecie więcej informacji.