Inspiracje i innowacje.

Relacja z Bydgoskich Targów: Nieruchomości & Budowa Domu

Czas na kolejną pasjonującą relację z targów, które tym razem przeniosły nas do pięknego miasta Bydgoszczy. W Hali Immobile Łuczniczka w Bydgoszczy, odbyły się tegoroczne Bydgoskie Targi: Nieruchomości & Budowy Domu. Jak zwykle, nasz zespół redakcyjny nie mógł przegapić okazji do odwiedzenia tego wydarzenia, które przyciąga wielu pasjonatów budownictwa, architektury i rozwiązań z zakresu nieruchomości.

Podobnie jak na poprzednich targach, naszym celem było przeprowadzenie wywiadów i rozmów z przedstawicielami różnych firm branżowych. Chciałyśmy poznać najnowsze trendy i innowacje, które kształtują dzisiejszy rynek nieruchomości i budownictwa. Byłyśmy gotowe na inspiracje, nowe pomysły i przydatne informacje, które mogą zainteresować naszych czytelników.

W dalszych częściach tego artykułu przedstawimy Wam relacje z rozmów, które miałyśmy okazję przeprowadzić podczas Bydgoskich Targów Nieruchomości i Budowa Domu. Przedstawimy Wam firmy które wyróżniły się innowacyjnym podejściem oraz rozwiązaniami dostosowanymi do współczesnych oczekiwań klientów. Przyjrzymy się tematom, które są obecnie na topie w branży budowlanej i nieruchomościowej.

Oto nasza relacja z tych jakże interesujących targów.

bydgoskie targi Nieruchomości i budownictwo 2023

ECOMAX: Innowacje w zakresie rekuperacji wody.

W trakcie naszej wizyty na Bydgoskich Targach Nieruchomości i Budowa Domu, trafiłyśmy na firmę ECOMAX – prawdziwego pioniera w dziedzinie rekuperacji wody w Polsce, oraz zdobywcę nagrody za Innowację Roku Targów Inter DOM. Jednak oferta ECOMAX to znacznie więcej niż to, co można by sobie wyobrazić.

Na wstępie warto podkreślić, że ECOMAX to jedyny dystrybutor rekuperatorów wody w Polsce. To jednak tylko początek. ECOMAX oferuje między innymi rekuperatory powietrza, odkurzacze centralne, dyfuzory zapachowe obsługujące systemy wentylacji i rekuperacji czy też ekskluzywne zawieszki zapachowe VEGE z naturalnej trzciny cukrowej – miałyśmy już okazję je wypróbować i na pewno na długo zostaną w naszych samochodach (niestety ich aromatycznego zapachu nie możemy Wam przedstawić, ale niżej wrzucamy Wam zdjęcie ich części wizualnej).

W tym krótkim artykule nie jesteśmy w stanie przedstawić całej palety produktów dostępnych w ofercie ECOMAX, ale po wywiadzie jaki przeprowadziłyśmy możemy śmiało stwierdzić, że ECOMAX specjalizuje się w dostarczaniu tylko i wyłącznie produktów spełniających najwyższe standardy jakościowe. Co więcej, wiele z tych produktów pochodzi głównie z UE i USA, a ich sztandarowe produkty są w 100% produkowane w Europie.

To, co nas najbardziej zaintrygowało i co uważamy za prawdziwą rewolucję na polskim rynku, to rekuperatory wody, które poznałyśmy podczas naszej rozmowy. Firma ECOMAX jest jedynym dystrybutorem rekuperatorów wody ZYPHO w Polsce. Te urządzenia mają za zadanie odzyskiwać ciepło ze zużytej ciepłej wody, co przekłada się na znaczące oszczędności na rachunkach za energię cieplną. Najważniejsze jest to, że te oszczędności są pewne, ponieważ rekuperatory wody ZYPHO nie wymagają zasilania ani podłączania żadnych dodatkowych urządzeń. Ich prosta konstrukcja i jednocześnie zaawansowana technologia sprawiają, że zwrot z inwestycji można uzyskać już po 1,5 roku.

Zachęcamy do kontaktu z firmą ECOMAX lub odwiedzenia ich strony internetowej, gdzie możecie dowiedzieć się znacznie więcej na temat działania rekuperatorów wody.

My z chęcią podzielimy się korzyściami wynikającymi z montażu takiego urządzenia, o których dowiedziałyśmy się podczas targów.

 

Montaż rekuperatorów wody ZYPHO przynosi ogromne korzyści, pozwalając na oszczędności wynoszące nawet 77% energii cieplnej przy podłączeniu do baterii i podgrzewacza ciepłej wody. To oznacza znaczną redukcję rachunków za energię oraz możliwość wydłużenia czasu korzystania z ciepłej wody, co stanowi istotną zaletę zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w miejscach użyteczności publicznej. Dodatkowo, rekuperatory ZYPHO są certyfikowane na drobnoustroje (w tym bakterie Legionelli), gwarantując bezpieczeństwo użytkowników. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które przekłada się na wygodę, oszczędności i ekologię.

ECOMAX Bydgoszcz
rekuperatory wody
rekuperatory wody Zypho

Unikalne sufity napinane od firmy Exclusive.

Bydgoskie targi umożliwiły nam również rozmowę z przedstawicielami firmy Exclusive, specjalizującej się w profesjonalnym montażu sufitów napinanych.

Montaż sufitu napinanego to rewolucyjne rozwiązanie, które nie wymaga skomplikowanej konstrukcji ani specjalnych stelaży. Profile sufitowe są montowane na niesamowicie niskiej wysokości, zaledwie 30 mm poniżej istniejącego sufitu. Dzięki temu sufit napinany jest idealnym rozwiązaniem do praktycznie każdego pomieszczenia. Jednak to nie wszystko, co sprawia, że są one tak wyjątkowe.

Jedną z ogromnych zalet sufitów napinanych jest ich zdolność do ukrywania wszelkich nierówności na suficie, powszechnych rur instalacyjnych i innych elementów, które mogłyby zakłócić estetykę wnętrza. Sufity napinane doskonale sprawdzają się nie tylko w salonach, domowych łazienkach czy pokojach, ale także w przestrzeniach komercyjnych, jak restauracje czy baseny. Firma Exclusive oferuje szeroką gamę rodzajów sufitów napinanych, od błyszczących po matowe, satynowe, wielopoziomowe, transparentne czy też z nadrukami. To pozwala dostosować sufit do designu każdego pomieszczenia, nadając mu wspaniały wygląd. Jednak możliwości aranżacyjne sufitów napinanych od firmy Exclusive na tym się nie kończą, ponieważ mamy tutaj dodatkowo możliwość montażu efektownego oświetlenia.

Sufity napinane można montować w pomieszczeniach o różnych kształtach, nie tylko w tych standardowych. Są łatwe w utrzymaniu czystości, wymagają jedynie delikatnego przetarcia mikrofibrową ściereczką. Nie potrzebują konserwacji ani rewitalizacji. Co więcej, są odporne na ogień i nie przemakają, co stanowi zabezpieczenie w przypadku potencjalnych zalań.

Jesteśmy niezmiernie zadowolone, że miałyśmy okazję porozmawiać z przedstawicielami firmy Exclusive i gorąco zachęcamy Państwa do odwiedzenia ich strony internetowej, gdzie znajdziecie więcej informacji na temat sufitów napinanych i ich możliwości dopasowania do każdego wnętrza.

sufity napinane Exclusive

Inteligentne budynki i bezpieczeństwo: Pozelm – twórca nowoczesnych rozwiązań.

Kontynuując naszą relację z targów bydgoskich, pragniemy bliżej przedstawić Państwu firmę Pozelm, która jest jednym z czołowych graczy na rynku inteligentnych budynków i systemów bezpieczeństwa w Polsce. Rozmawiając z właścicielem firmy, miałyśmy okazję dowiedzieć się więcej o ich pasji do tworzenia zaawansowanych technologicznie rozwiązań oraz o bogatym portfolio projektów, które zrealizowali.

Firma Pozelm to specjaliści w dziedzinie systemów sterowania budynkami oraz zabezpieczeń. Co wyróżnia tę firmę na tle konkurencji, to podejście kompleksowe. Pozelm nie tylko projektuje i wykonuje systemy, ale także zapewnia ich serwis, co daje klientom pewność, że ich inwestycja jest w najlepszych rękach od początku do końca.

Jeśli chodzi o obszar działania firmy, jest on naprawdę imponujący. Firma Pozelm realizuje projekty zarówno w rezydencjach, domach, mieszkaniach, jak i w obiektach komercyjnych czy przemysłowych. Bez względu na wielkość budynku czy jego przeznaczenie, Pozelm tworzy spersonalizowane systemy sterowania, które spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.

Jednym z kluczowych obszarów działalności firmy Pozelm jest integracja urządzeń przy użyciu systemu KNX. To zaawansowane rozwiązanie umożliwia elastyczne tworzenie inteligentnych systemów zarządzania budynkami o różnym przeznaczeniu i skali. Warto podkreślić, że KNX to standard, który pozwala na integrację urządzeń pochodzących od ponad 500 różnych producentów. Daje to ogromne możliwości dostosowania systemu do indywidualnych potrzeb i preferencji klientów.

Firma Pozelm jest także członkiem Stowarzyszenia KNX Polska, co świadczy o ich profesjonalizmie i zaawansowanych kompetencjach w dziedzinie inteligentnych systemów budynkowych. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu, klienci mogą być pewni, że dostaną dostęp do najnowocześniejszych technologii i rozwiązań.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z Pozelm. Z nimi możliwości inteligentnych budynków i systemów bezpieczeństwa są nieograniczone.

Pozelm Systemy automatyki budynków
KNX Pozelm

Kominki Hajduk: elegancja, wydajność i ekologia.

Z ogromną przyjemnością przechodzimy do relacji dotyczącej firmy ARDOR, która przykuła naszą uwagę na targach w Bydgoszczy. Firma ta specjalizuje się w sprzedaży i budowie różnorodnych rozwiązań grzewczych, w tym kominków, pieców kominkowych, pieców na pellet, urządzeń na biopaliwo, kominków elektrycznych, kominów oraz systemów ogrzewania.

ARDOR to firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku, istniejąca od roku 1996.

Dzięki firmie ARDOR miałyśmy możliwość poznać markę Hajduk, która zajmuje się nowoczesnymi i ekologicznymi rozwiązaniami grzewczymi, spełniając najwyższe standardy europejskie. Ich produkty zostały zaprojektowane z myślą o efektywnym ogrzewaniu zarówno mniejszych, jak i większych pomieszczeń.

Oferta firmy Hajduk jest niezwykle bogata, co oznacza, że z łatwością możemy znaleźć w niej kominki odpowiadające naszym indywidualnym potrzebom i preferencjom. Produkty Hajduk wyróżniają się nie tylko wyjątkowym designem, ale także komfortem i bezpieczeństwem użytkowania, a ich wysoka jakość z pewnością zadowoli każdego klienta.

Gorąco zachęcamy do kontaktu z firmą ARDOR, aby dowiedzieć się więcej. Jesteśmy pewne, że każdy klient znajdzie tu rozwiązanie idealnie dopasowane do swoich potrzeb.

Ardor Bydgoszcz
Hajduk kominki

DEFRO – centrale wentylacyjne.

Z całą pewnością marki DEFRO nie musimy Wam już przedstawiać. Z przedstawicielami marki DEFRO miałyśmy już przyjemność rozmawiać między innymi na targach EXPOBUD w Gliwicach.

DEFRO to renomowany producent central wentylacyjnych, który cieszy się uznaniem na rynku. Jest to polska firma, co stanowi istotny atut, ponieważ produkcja odbywa się lokalnie. Centralne tej marki zostały sklasyfikowane w klasie efektywności energetycznej A, co jest niezwykle istotne w kontekście obecnych wyzwań związanych z ekologią i oszczędnością energii.

Niewątpliwą zaletą central wentylacyjnych DEFRO jest także możliwość uzyskania dotacji na ich zakup. To ważne, zwłaszcza w obliczu rosnącej świadomości ekologicznej i konieczności wprowadzania coraz bardziej energooszczędnych rozwiązań w budynkach. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia strony internetowej DEFRO czyste ciepło, gdzie można zapoznać się z pełną ofertą tych zaawansowanych systemów wentylacyjnych.

rekuperatory DEFRO

Phinance – specjaliści w doradztwie finansowym.

Przechodząc do ostatniej firmy, którą poznałyśmy podczas tegorocznych targów w Bydgoszczy, przedstawimy Wam krótko działalność firmy Phinance.

Firma Phinance to zespół ekspertów, którzy pomogą Wam w przygotowaniu wszelkich niezbędnych finansowych rozwiązań związanych z inwestycjami budowlanymi. Niezależnie od tego, czy planujecie budowę domu, interesujecie się fotowoltaiką, czy też rozważacie kwestie związane z kredytami, leasingiem czy ubezpieczeniami – Phinance jest gotowe, by pomóc w znalezieniu najkorzystniejszych rozwiązań.

Przy budowie domu wiele kwestii finansowych wymaga dokładnych wyliczeń i odpowiedniego przygotowania. Tutaj właśnie Phinance może okazać się nieocenionym wsparciem. Zachęcamy więc do skontaktowania się z przedstawicielami firmy Phinance, których poznałyśmy na targach w Bydgoszczy.

Phinance

Serdecznie dziękujemy wszystkim firmom, które spotkałyśmy na tegorocznych targach Nieruchomości & Budowa Domu w Bydgoszczy za cenne rozmowy i prezentacje swoich produktów!

Jesteś zainteresowany najnowszymi wydarzeniami i targami z branży? Przejdź do naszej zakładki WYDARZENIA!

Obserwuj nas też na Instagramie żeby bliżej nas poznać i być na bieżąco!!!

Przejdź do zakładki AKTUALNOŚCI by zobaczyć więcej artykułów.